Pięlegnacja włosów

1Wstęp
Żywotność włosów przedłużonych zależy od wielu czynników. Więc odpowiednia pielęgnacja jest tutaj kluczowa. Kondycja naszych włosów zależy przede wszystkim od tego jakie i ile zabiegów jakie wykonujemy ( farbowanie , stylizacja na ciepło ) Należy pamiętać i odpowiednich produktach do ich pielęgnacji kluczowa jest teromoochrona przed zabiegami stylizacji włosów na ciepło , odpowiednie nawilżenie oraz szampon który nie zawiera alkoholu oraz gliceryny ( może być na 5-6 miejscu w składzie ) Odpowiednia pielęgnacja to nie tylko przedłużenie żywotności włosów przedłużanych ale również ważny etap w dbaniu o swoje naturalne włosy.
2Podciąganie włosów/koretka
Regularne podciąganie to bardzo ważny element pielęgnacji. Włosy przedłużane należy podciągnąć co ok 1,5-3 miesiące w zależności od wybranej metody oraz szybkości wzrostu włosów naturalnych dlatego czas korekty dobieramy po klientkę. Warto pamiętać iż „ przenoszenie włosów „ przedłużanych to samo zło dla włosów naturalnych dlatego gdy tylko pojawią się większe ‘’odrosty” włosy przedłużone należy zdjąć i założyć ponownie aby nie dopuścić do utworzenia kołtunów. Kolejnym ważnym aspektem regularnego podciągania to rotacja włosów. Dziennie tracimy około 100 włosów i jest to normalny proces wzrostu i wypadania włosów. Z czasem przedłużone pasemko wisi na coraz mniejszej ilości włosów naturalnych niż w pierwszym dniu zakładania. Zbyt duże obciążenie powoduje obrywanie włosów naturalnych. Regularna korekta to podstawa przedłużania włosów. Jest to bezpieczny i prosty zabieg.
3Mycie włosów przedłużanych
Chcąc zapewnić trwałość przedłużonych pasemek, włosy powinno umyć się pierwszy raz około 24-48h po aplikacji ( nigdy nie dopuszczaj do przetłuszczenia się włosów ) Myje się je wyłącznie na stojąco (najlepiej pod prysznicem), delikatnie masując włosy i głowę od góry do dołu. Podczas spłukiwania szamponu, głowę powinno trzymać się prosto. Nigdy nie myje się przedłużonych włosów z pochyloną głową. Po dokładnym wypłukaniu włosów należy nałożyć specjalną odżywkę, która będzie intensywnie pielęgnować pasemka, pamiętaj to ważne nigdy nie chodź z mokrymi włosami dłużej niż 10 minut włosowy przedłużane należy szybko wysuszyć suszarką nastawioną na średnie powietrze grzania wysusz dokładnie łączenia w odległości ok 15cm od skóry głowy. Nigdy nie kładź się w mokrych , wilgotnych włosach spać
4Czesanie włosów przedłużanych
Włosy przedłużane nie wymagają długich i przesadnych zabiegów w tym zakresie. Dla komfortu noszenia pasemek zaleca się przeczesywać włosy codziennie rano i wieczorem, za pomocą specjalnej szczotki do włosów przedłużanych. Należy pamiętać aby zaczynać rozczesywanie od końcówek włosów kierując się ku nasadzie.
5Jak dbać o włosy podczas wakacji?
Nie odmawiaj sobie przyjemności wakacji ale pamiętaj aby nie moczyć włosów przedłużanych w chlorowanej czy słonej wodzie ( blondy mogą zmienić odcień , włosy mogą się przesuszyć a łączenia uszkodzić ) jeśli już podczas zabawy w wodzie zmoczysz włosy bezzwłocznie postaraj się je umyć szamponem i nałóż odżywkę , wysusz je. Pamiętaj żeby stosować na włosy specjalne produkty z filtrem UV.
6Odżywiaj swoje włosy odpowiednimi kosmetykami
Pamiętaj zawsze, że nie wolno nakładać odżywki na miejsce przyłączenia pasemek, lecz jedynie tam, gdzie mogą niszczeć w nadmiarze - czyli przede wszystkim na końcach oraz wzdłuż łodygi. Kluczowym aspektem w ich pielęgnacji jest też nawilżanie - ponieważ doczepiane pasma mają tendencję do mocniejszego przesuszania niż nasze, wyrastające z cebulek włosy. Dlatego właśnie odżywianie włosów przedłużonych jest bardzo istotne - pamiętaj o tym, by podczas każdego mycia nakładać na nie odpowiednią odżywkę. Raz w tygodniu nałóż maskę na włosy ( nie dłużej niż 10 minut ) lub ampułkę.
7Na noc luźny warkocz lub związane włosy
Włosy przedłużane należy zabezpieczać na całej długości przed wszelkimi urazami mechanicznymi. Bardzo niszczeją zwłaszcza… podczas snu. To dlatego, że ocierają się o materiał poduszki, często też po prostu je szarpiemy, gdy na nich leżymy, dlatego najlepszą i ważną zasadą przy włosach przedłużanych jest splatanie ich w luźny warkocz lub kucyk. Dzięki temu znacznie zminimalizuje ryzyko uszkodzenia włosów: ich łączenia nie zostaną nadwyrężone.

Jeśli masz jakieś pytania zapytaj stylistę salonu Magiczne Włosy, która odpowie na każde Twoje pytanie.

gdpr-image
Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy Twojego doświadczenia. Korzystając z tej strony, zgadzasz się na naszą Politykę ochrony danych.
Więcej